26. 11. 2025 |
WEBINÁR |
Ing. Sidónia Jakubovie – Finančné riaditeľstvo SR, dlhoročná odborníčka a metodička v oblasti daní z príjmov PO. X X
V nadväznosti na prípadné legislatívne zmeny môže byť program upravený.
1. Vybrané zmeny v dani z príjmov právnickej osoby účinné od 1.1.2025
· zmeny v sadzbách dane a hraniciach zdaniteľných príjmov, náklady na spotrebované pohonné látky v prípade domáceho nabíjania elektromobilov, predĺženie obdobia, na ktoré sa vypracováva investičný plán, preradenie vybraného hmotného majetku do iných odpisových skupín,
· osobitný základ dane z výnosov (príjmov) zo štátnych dlhopisov a štátnych pokladničných poukážok a súvisiace úpravy,
· zmeny v súvislosti s novou stavebnou legislatívou,
· zavedenie nového druhu iného majetku, zmeny pri odpisovaní budov, v ktorých sa poskytujú ubytovacie služby na základe zmluvy o ubytovaní a s nimi spojené služby, budov určených pre šport a športových stavieb,
· a iné
2. Vybrané okruhy dane z príjmov právnickej osoby
· zápočet minimálnej dane právnickej osoby,
· odpočet daňovej straty,
· preddavky na daň do lehoty a po lehote na podanie daňového priznania,
· rôzne aktuálne problémy z praxe
3. Informácie v súvislosti s daňovým priznaním k dani z príjmov právnickej osoby
· povinnosť podať daňové priznanie, lehota na podanie daňového priznania a jej predĺženie,
· zdaňovacie obdobia,
· nové tlačivo daňového priznania k dani z príjmov právnickej osoby
4. Informácie o zmenách v dani z príjmov právnickej osoby od 1.1.2026
· nové daňové zvýhodnenie vo forme odpočtu výdavkov (nákladov) na podporu športu a súvisiace úpravy,
· konsolidačný balík - zavedenia osobitného základu dane z výnosov (príjmov) z poplatkov za vykonanie platobnej operácie prostredníctvom platobnej karty v prospech hráčskeho účtu, predĺženie obdobia, na ktoré sa vypracováva investičný plán, zavedenia nového pásma minimálnej dane právnickej osoby vo výške 11 520 eur, DPH, na ktorej odpočítanie nemá daňovník nárok podľa osobitného predpisu, nie je daňovým výdavkom a iné
5. Interaktívna diskusia (aj počas seminára)
V nadväznosti na prípadné legislatívne zmeny môže byť program upravený.
Pri počte účastníkovi 2 a viac z jednej organizácie je účastnícky poplatok 45,- € za osobu. V poplatku sú zahrnuté náklady na organizačné zabezpečenie a materiál k problematike webinára. Poplatok je stanovený podľa zákona č.18 / 1996 Z.z. o cenách. Poplatok je možné uhradiť len bankovým prevodom najneskôr 3 pracovné dni pred konaním webinára. Daňový doklad obdržia účastníci poštou.
Účastníkom, ktorí uhradia účastnícky poplatok bude 2 dni pred konaním webinára zaslaná do mailovej schránky pozvánka do webinárnej miestnosti. Po jej otvorení sa bude možné pripojiť na webinárnu miestnosť.
Agentúra nie je platcom DPH.
UniCredit Bank, pobočka Zvolen, č. účtu: 1230450001/1111
IBAN: SK4111110000001230450001
Symboly:
Prihlášku na seminár môžete poslať kliknutím na doleuvedené modré pole s označením „Vyplniť prihlášku“, prípadne ju môžete prevziať vo formáte RTF a po vyplnení poslať na mail ipeko@ipeko.sk alebo poslať poštou najneskôr 3 pracovné dni pred termínom konania seminára. Doručenie prihlášky Vám potvrdíme mailom.
Prevziať prihlášku vo formáte RTF Vyplniť prihlášku13. 11. 2025, WEBINÁR
14. 11. 2025, WEBINÁR
18. 11. 2025, WEBINÁR
9. 12. 2025, WEBINÁR
11. 12. 2025, WEBINÁR
12. 1. 2026, WEBINÁR
© 2011 – IPEKO Zvolen s.r.o. Všetky práva vyhradené.